Rowerem do 19 km od Bielawy. Pomysły na jednodniową wyprawę. Gdzie w weekend 22 - 23 stycznia?

Newsroom 360
Newsroom 360
Namów rodzinę czy przyjaciół i wybierzcie się na wyprawę rowerową w promieniu 19 km od Bielawy
Namów rodzinę czy przyjaciół i wybierzcie się na wyprawę rowerową w promieniu 19 km od Bielawy gettyimages.com/Graham McKerrell
Udostępnij:
Rozglądasz się za pomysłem na trasę rowerową z Bielawy? Podpowiadamy, gdzie warto się wybrać. Na weekend 22 - 23 stycznia przygotowaliśmy 5 ciekawych propozycji tras. Są zróżnicowane pod względem trudności czy dystansu, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Wspólnie z Traseo proponujemy Wam 5 tras na wycieczkę rowerową w odległości do 19 km od Bielawy. Co tydzień wybieramy inny zestaw. Zobacz, jakie trasy rowerowe niedaleko Bielawy warto wybrać w weekend 22 - 23 stycznia.

Rowerem w okolicy Bielawy

We współpracy z Traseo przygotowaliśmy dla Was 5 tras rowerowych w odległości do 19 km od Bielawy, które sprawdzili inni rowerzyści. Wybierz najlepszą dla siebie.

Zanim wyruszysz w trasę, sprawdź, jaka będzie pogoda. W sobotę 22 stycznia w Bielawie ma być -1°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia deszczu wynosi 70%. W niedzielę 23 stycznia w Bielawie ma być 1°C. Prawdopodobieństwo pojawienia się deszczu wynosi 60%.

🚲 Trasa rowerowa: Jesienne MTB w Górach Suchych

 • Stopień trudności: 2
 • Dystans: 45,96 km
 • Czas trwania wyprawy: 4 godz. i 24 min.
 • Przewyższenia: 384 m
 • Suma podjazdów: 1 069 m
 • Suma zjazdów: 1 057 m

Januszek_44 poleca trasę mieszkańcom Bielawy

Taki pomysł na trasę w Górach Sowich . To jena z moich pierwszych tras rowerowych w tych Górach . Tym bardziej wszystko było ciekawe i niezwykłe . Przy okazji możliwość zwiedzenia Podziemnego Miasta Osówka . Posiłek możliwy w schronisku Andrzejówka . Klimatyczne miejsce , ale w okresie weekendów jest tu niestety tłoczno . Ni piękna miejscowość Sokołowsko . Na wszystko trochę za mało czasu . Trzeba będzie tu wrócić
Nawiguj


🚲 Trasa rowerowa: Góry Sowie na rowerze DOT120 rowerem.info

 • Stopień trudności: 2
 • Dystans: 21,22 km
 • Czas trwania wyprawy: 1 godz. i 36 min.
 • Przewyższenia: 259 m
 • Suma podjazdów: 773 m
 • Suma zjazdów: 773 m

Trasę dla rowerzystów z Bielawy poleca Dolnoslaska_OT

Łatwa, bardzo widokowa trasa, biegnąca głównie drogami mocno wciętymi w zboczach. Do tego jeden mocno wymagający fragment ścieżką przez szczyt Popielaka. Opis zacznę od punktu dostępowego na przełęczy Woliborskiej i zgodnie z ruchem zegara.
Przełęcz Woliborska - Polana Bielawska

Na starcie mamy wygodny parking na kilkanaście aut. Dalej długa, gładka, bardzo szeroka, szutrowa autostrada wcięta w zbocza gór. Ładne widoki, umiarkowane nachylenie.

Polana Bielawska - Przełęcz Jugowska

Odcinek bardzo podobny w charakterze do poprzedniego. Droga jest ciut węższa, a widoki jeszcze ładniejsze. Szczególnie efektowny jest przejazd przez stok narciarski nad Zygmuntówką.

Północny fragment pętli. Bardzo ładny kawałek w większości schowany w lesie. Od czasu do czasu widoki. Może być mokro. Mijamy po drodze źródło Bielawicy. Przepiękny jest fragment w Rezerwacie "Bukowa Kalenica".

Polana Bielawska - Przełęcz Woliborska

Rozpoczyna go bardzo wymagający odcinek pieszą ścieżką po obu stronach Popielaka. Stromo i kamieniście. Dalej jest zdecydowanie spokojniej gdyż poruszamy się po kameralnych drogach i poza ewentualnym błotem jest spokojnie.

Nawiguj


🚲 Trasa rowerowa: Poznaj Góry Sowie DOT82

 • Stopień trudności: 2
 • Dystans: 11,41 km
 • Czas trwania wyprawy: 41 min.
 • Przewyższenia: 116 m
 • Suma podjazdów: 326 m
 • Suma zjazdów: 326 m

Rowerzystom z Bielawy trasę poleca Dolnoslaska_OT

Krótka charakterystyka

Pętla (niepełna) łącznikowa wiążąca system Enduro Srebrna Góra i Strefę MTB Sudety z Glacensis Singletrack. Pomijając funkcję logistyczną oferuje wyjątkowo ciekawy widok na Twierdzę Srebrnogórską i Ostróg. Raczej łagodna. Przeciwnie do wskazówek zegara.

Rozjazd - p. Wilcza - rozjazd

Odcinek poprowadzony, nieprzyzwoicie równą i gładką, szutrową autostradą. Pokonujemy go w obu kierunkach. Na Przełęczy Wilczej możemy "przesiąść się" na Pętlę Wilczą (Glacensis Singletrack).

Nawiguj


Jaka będzie pogoda?

🚲 Trasa rowerowa: Szlakiem Bolka DOT144 rowerem.info

 • Stopień trudności: 2
 • Dystans: 78,13 km
 • Czas trwania wyprawy: 6 godz. i 41 min.
 • Przewyższenia: 267 m
 • Suma podjazdów: 1 213 m
 • Suma zjazdów: 1 257 m

Dolnoslaska_OT poleca trasę mieszkańcom Bielawy

Krótka charakterystyka

Szlak MTB, dość litościwy, bo z 70 km ma "tylko" 1100 m sumy przewyższeń. Jednak odległość robi swoje i dedykuje go doświadczonym rowerzystom. Został sprytnie rozpięty na trzech stacjach kolejowych dzięki czemu można podzielić jazdę. Lepiej jest zacząć w Świdnicy.

Świdnica - Świebodzice

Zaczynamy dłuższym podjazdem komfortowym asfaltem (230 m, 13 km). Stopniowo wjeżdżamy w Góry Sowie (świetna panorama). Mijamy kultową Bystrzycę Górną, Lubachów i Modliszów. Tutaj zaczyna się wreszcie jazda MTB. Prawie do Świebodzic poruszamy się stromymi gruntówkami, 14% czasem pęka na podjazdach i zjazdach (te ostatnie dominują). Na odcinku Modliszów - Pogorzała całkiem sporo rzewnych widoczków. Za tym górski las i... obowiązkowa przerwa przy Jeziorku Daisy. Kończymy dynamicznym zjazdem do Świebodzic.

Świebodzice - Jawor

Pierwsze 24 km (do Bolkowa) są dość spokojne, jedziemy po asfaltach, spady zasadniczo do 5% (8% maks). Po drodze warto zrobić przerwę nad pięknym jeziorem w Dobromierzu. Od Bolkowa trochę zmienia się charakter terenu, zaczyna się Pogórze Kaczawskie. Czeka nas podjazd (150 m na około 3 km), początkowo asfaltowy. Od Gorzanowic wjeżdżamy w teren, ten kawałek (do Lipy) powinien usatysfakcjonować miłośników MTB.

Dalej znów jest asfaltowy komfort, a po drodze dwa bardzo ciekawe rezerwaty wąwozy Lipy i Siedmicy. Tematy trudne na rower. Między nimi jest Storczykowe Wzgórze, z bardzo interesującymi roślinami w tym oczywiście tytułowymi. Można je, już samemu, dość łatwo objechać.

Za Siedmicą zjeżdżamy z rozleniwiającego asfaltu i od Jakuszowej pędzimy terenowo w stronę Jawora. Po drodze warto skręcić (czyli obowiązkowo!) na górę Rataj gdzie zobaczymy Organy Myśliborskie. Do miasta wjeżdżamy drogą rowerową.

Nawiguj


🚲 Trasa rowerowa: Poznaj okolice Wielkiej Sowy DOT117 rowerem.info

 • Stopień trudności: 3
 • Dystans: 18,83 km
 • Czas trwania wyprawy: 1 godz. i 31 min.
 • Przewyższenia: 309 m
 • Suma podjazdów: 695 m
 • Suma zjazdów: 695 m

Dolnoslaska_OT poleca trasę rowerzystom z Bielawy

Krótka charakterystyka

Nieregularna, troszkę gwiaździsta pętla wokół Wielkiej Sowy, odwiedzająca wszystkie pobliskie przełęcze. Mamy tutaj liczne zjazdy i podjazdy. Sporo przyjemnych widoków i ciekawych miejsc do odwiedzenia. Ogólnie bardzo, ale to bardzo, na plus. Autorzy zaczynają trasę na Kozim Siodle, co nie jest zbyt logiczne ale zachowamy ten układ. Kierunek poruszania jest przeciwny do wskazówek zegara. Zdecydowanie na szerokie opony na niskim ciśnieniu.

 1. Kozie Siodło - Wielka Sowa - Przełęcz Walimska

Bardzo wymagający odcinek. Na podjeździe luźne kamienie (i korzenie na alternatywnych objazdach). Na wypłaszczeniu pod szczytem i zjeździe zdecydowanie łatwiej. Niestety pod koniec, przed Przełęczą Walimską, masakra po zrywce (stan 2020 rok). Ale kultowa Wielka Sowa i widoki z wieży warte są tego wysiłku. Na górze można kupić coś do zjedzenia i picia.

 1. Przełęcz Walimska - Rzeczka - Przełęcz Sokola

Spokojny fragment, w większości, po równych drogach z szybkim zjazdem do stacji narciarskiej w Rzeczce.

 1. Przełęcz Sokola - Schronisko Sowa - Sokolec

Kolejny trudny i bardzo satysfakcjonujący kawałek. Wpierw stromizna (płyty betonowe) do Hotelu Orzeł. Za chwilę "standardowa" sowigórska kamienna ścieżka do Schroniska Sowa. Dalej jest zdecydowanie ciekawiej. Zjazd, z niewielkimi progami, klimatycznym lasem, wąska polna ścieżka na stromej łące i karkołomna stromizna, luźnej, kamienistej ścieżynki do dna doliny.

 1. Sokolec - Lisie Skały - Kozie Siodło

Podjazd w większości po równym ale... stromo. W nagrodę piękne widoki na Lisich Skałach (warto to miejsce zapamiętać). Spokojnie zamykamy pętlę na Kozim Siodle.

Nawiguj


Sprawdź rowery i akcesoria dla Ciebie

miejsce #8

Kross

Kross Hexagon 26 Czarny Biały Grafitowy Połysk 2021

1 170,00 zł1 089,00 zł-7%
miejsce #10

Goetze

Goetze Blueberry 28 niebieski 2018

749,00 zł
miejsce #11

Goetze

Goetze Eco 28 krem 2018

649,00 zł
miejsce #16

Romet

Romet Wagant brązowy 2018

1 749,99 zł
miejsce #19

Indiana

Indiana X-Road 4.0 28 Czarny 2021

2 099,99 zł
miejsce #20

Goetze

Goetze Eco 28 biały 2018

619,00 zł
Materiały promocyjne partnera
traseo

Traseo.pl to portal oraz darmowa aplikacja mobilna na urządzenia z systemami android lub iOS. Znajdziesz tu ponad 200 000 tras! Możesz nagrywać własne ślady podczas wycieczek lub podążać trasami pozostałych użytkowników. Szukaj inspiracji wycieczkowych.

Rób zdjęcia, dodawaj opisy, a później wyślij zapisaną trasę na Traseo.pl. Będziesz mieć możliwość dodatkowej edycji danej trasy. Możesz również podzielić się nią z innymi użytkownikami Traseo lub zachować jako prywatną tylko dla siebie. Sprawdź wszystkie możliwości Traseo, zainstaluj aplikację i ruszaj na szlak!

Okazje

Nowe pociągi dla SKM Warszawa

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie