Siatkówka: Victoria PWSZ wygrała w Rybniku

Drużyna trenera Ignaczaka pokonała Volley 3:1.

Siatkarze drugoligowej Victorii PWSZ Wałbrzych pokonali na wyjeździe 3:1 TS Volley Rybnik. Był to mecz ostatniej w tym roku, ligowej kolejki. Podopieczni trenera Janusza Ignaczaka zaczęli pojedynek w Rybniku od wygrania pierwszego seta, prowadząc w nim od początku do końca, między innymi: 3:1, 9:5, 15:12 i 23:22. Tuż przed końcem tej partii gospodarze doprowadzili do remisu 23:23, ale ostatecznie po bloku Kurzawińskiego, Leńskiego i Zielińskiego Victoria PWSZ wygrała 26:24. Wałbrzyszanie wygrali także drugiego seta – 25:22. Ratujący się przed porażką rybniczanie zwyciężyli w trzeciej partii. Jakby uśpieni prowadzeniem 2:0 w setach wałbrzyszanie popełniali w tej części spotkania wiele błędów, szczególnie w obronie. Po reprymendzie trenera zmobilizowali się jednak i czwartego seta wygrali 25:18.

TS Volley Rybnik – Victoria PWSZ Wałbrzych 1:3 (24:26, 22:25, 25:17, 18:27
Victoria PWSZ: Leński, Olszewski, Kurzawiński, Zieliński, Jurczyński, Tomiałowicz, Ostapiuk, Król