Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Skandaliczna dekoracja sklepu z dewocjonaliami w Kłodzku

Damian Bednarz
Damian Bednarz
Jerzy Motyka, który jest właścicielem sklepu z dewocjonaliami w kłodzkim rynku, znów szokuje. Tym razem sprzedawca wywiesił na wystawie hasła zachęcające do łamania przepisów koronawirusowych. Jednym z eksponatów jest także strzykawka, w której wnętrzu znajduje się płód dziecka.

"Fałszywa pandemia", "ludzie umierają wkrótce po zaszczepieniu" czy "nie wymagam noszenia maseczki". To tylko kilka z haseł, które znaleźć możemy na wystawie sklepu. Właściciel sklepu Jerzy Motyka w kilku miejscach głoszone hasła podpisał własnym nazwiskiem, przy okazji za jej pośrednictwem informując, że nie ma zamiaru zaszczepić się przeciw koronawirusowi. Co więcej, sam zachęca, aby robić zdjęcia witryny i rozsyłać je znajomym.

-"Na tej wystawie jest tylko prawda" - możemy przeczytać.

Jerzy Motyka jest doskonale znany mieszkańcom Kłodzka i powiatu kłodzkiego. Głównie ze względu na swoje poglądy. To właśnie on w 2015 roku namawiał władze Świdnicy do zablokowania koncertu grupy Vader, która wykonuje muzykę deathmetalową. Kilka dni przed koncertem pojawił się w świdnickim klubie Bolko, gdzie modlił się i rozsypał sól egzorcyzmowaną. W 2017 roku Motyka próbował również odwołać burmistrza Kłodzka Michała Piszko. Pojawił się nawet na corocznych Mikołajkach na rynku, przebrany w strój biskupi św. Mikołaja.

Już w trakcie trwania pandemii koronawirusa stanął w obronie dr Anny Martynowskiej, która została zawieszona przez Okręgowy Sąd Lekarski we Wrocławiu za publiczne kwestionowanie istnienia pandemii koronawirusa.

Szczepionki powstają z płodów?

O tym, że szczepionki przeciw covid-19 rzekomo powstają z abortowanych płodów, głośno zrobiło się w kwietniu 2021 roku po słowach bp Józefa Wróbla, przewodniczącego Zespołu Ekspertów Konferencji Episkopatu Polski ds. Bioetycznych. - W produkcji szczepionek AstraZeneki i Johnson & Johnson korzysta się z linii komórkowych stworzonych na materiale biologicznym pobranym od abortowanych płodów. To budzi sprzeciw moralny -mówił wtedy.

Słowa te wywołały sprzeciw naukowców.

- Trzeba to pokreślić - szczepionek nie robi się z abortowanych płodów. Pewne wirusy szczepionkowe czy wirusy służące jako wektory co najwyżej namnaża się w liniach komórkowych, które pół wieku temu wyprowadzono z płodów poddanych aborcji. Od tego czasu, z pewnością następują aborcje, ale nie ma takiej potrzeby, żeby pobierać nowe komórki czy poddawać płody celowo aborcji, by służyły do wyprowadzania tych linii komórkowych, bo one już istnieją - tłumaczył dla Medonetu wirusolog dr hab. Tomasz Dzieciątkowski.

Problem wyjaśnia także strona internetowa Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego, na której można wyczytać, że "dostępne w Polsce szczepionki nie zawierają materiału pochodzącego od człowieka. Wirusy wykorzystywane w szczepionkach są hodowane w warunkach laboratoryjnych w specjalnych liniach komórkowych, które wyjściowo w latach 60-tych ubiegłego wieku zostały wyprowadzone z materiału pochodzącego z ludzkich komórek zarodkowych uzyskanych z aborcji."

W tym przypadku chodzi o sprawę z 1964 roku, kiedy to decyzją sądu amerykańskiego przeprowadzono aborcję. Zamiast poddać zarodek standardowej utylizacji (spaleniu) z komórek tego zarodka wyprowadzono diploidalną linię komórek, której obecnie używa się do produkcji szczepionki. Proces pozyskania linii komórek z komórek zarodka, który i tak byłby usunięty (wyrok sądu), jest analogiczny do pobrania organów od zmarłego i nie ma nic wspólnego z wykonaniem aborcji.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Skandaliczna dekoracja sklepu z dewocjonaliami w Kłodzku - Kłodzko Nasze Miasto

Wróć na bielawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto