Strzegom: Stragona trzecim klubem w kraju

Dwie zawodniczki ze Strzegomie zdobyły medale mistrzostw Polski.

Ludowy Klub Sportowy Stragona Strzegom odniósł największe sukcesy w ostatnich latach. W ciągu dwóch tygodni jego dwie zawodniczki zdobyły medale mistrzostw Polski. Najpierw Joanna Pawlak na koniu Djenne-S była trzecia w Mistrzostwach Polski Młodych Jeźdźców rozegranych podczas zawodów Pucharu Świata WKKW – Strzegom Horse Trials 2010. Po dwóch tygodniach Agata Jodko jadąc na koniu Fernhill Cool Diamon wywalczyła zloty medal mistrzostw Polski WKKW w kategorii wiekowej junior młodszy. Te zawody odbyły się w ramach XVI Finału Ogolnopolskiej Olimpiady Młodzieży w WKKW. W klasyfikacji klubów LKS Stragona Strzegom zajęła trzecie miejsce z wynikiem19 pkt. Pierwsze dwa miejsca przypadły odpowiednio: SKJ Trawers Warszawa - 25 pkt., LKJ Abaria Iwno - 20 pkt.