Świdnica: Polonia/Sparta - Reprezentacja Gwiazd 4:2

PG
W meczu z okazji piątej rocznicy istnienia klubu, piłkarze ze Świdnicy pokonali drużynę gwiazd krajowego futbolu.

W Świdnicy trzecioligowa Polonia/Sparta Świdnica pokonała aż 4:2 Reprezentację Gwiazd polskiej piłki nożnej, prowadzoną przez byłego szkoleniowca kadry narodowej, Janusza Wójcika.
Okazją do rozegrania tego niezwykłego spotkania była piąta rocznica powstania klubu ze Świdnicy (przed pięcioma laty, 1 lipca połączyły się Sparta Świdnica z MKS - em Polonią Świdnica). W drużynie gości co prawda zabrakło kilku zawodników, na których przyjazd liczono, ale wystąpili między innymi tak znani piłkarze jak: Tomasz Hajto i Piotr Świerczewski, a także kilku graczy, którzy zrobili karierę, a kiedyś bronili barw Polonii/Sparty. Byli to: Jarosław Lato, Remigiusz Jezierski, Rafał Tragarz i Tomasz Romaniuk. Świdniczanie zagrali natomiast w mocno odmłodzonym składzie. Z piłkarzy, którzy wiosną występowali w ekipie trenera Jarosława Solarza zagrali tylko: Krzysztof Goździejewski, Marcin Bodnar, Bartosz Surnik i Marcin Hruszowiec. Oprócz nich w zespole Polonii/Sparty grał Mateusz Szczur, powracający z wypożyczenia w Czarnych Żagań i grupa zdolnych juniorów. Okazało się jednak, że właśnie entuzjazm, zaangażowanie i świeżość młodych zawodników były atutem zespołu, który poprowadził trener Maciej Jaworski. Co prawda gwiazdy objęły prowadzenie w 30 minucie, po strzale Rafała Tragarza, ale jeszcze do przerwy wyrównał Goździejewski, a po zmianie stron kolejne bramki zdobywali gospodarze: w 55 minucie pięknym strzałem z 25 metrów Wojciech Szuba, w 57 min. Michał Morawski i w 67 min. Filip Lisowski. Kiedy Polonia/Sparta prowadziła już 4:1, gola ustalającego wynik spotkania strzelił Remigiusz Jezierski.

Polonia/Sparta Świdnica 4 (1)
Reprezentacja Gwiazd 2 (1)
Bramki: Dla Polonii/Sparty: Goździejewski (31), Szuba (55), Morawski (57), Lisowski (67), dla Reprezentacji Gwiazd: Tragarz (30), Jezierski (68)

Polonia/Sparta: Hruszowiec, M. Salamon, Kaszuba, P. Salamon, Bodnar, Goździejewski, Szczur, Miętkiewicz, Szuba, Hajłasz, Olszewski, oraz: Bęc, Morawski, Masny, Partyka, Lisowski, Surnik, Kiełbowicz.
Reprezentacja Gwiazd: Jaskółowski, Lato, Romaniuk, Toamsz Hajto, Jezierski, Szwej, Paweł Juchniewicz, Jacek Juchniewicz, Tragarz, Kaśków, Świerczewski, Mateusz Hajto.