Szczawno z brązowym medalem mistrzostw Polski

MKS Szczawno-Zdrój
Tenisistki MKS-u świetnie spisały się w mistrzostwach kraju młodziczek

Świetnie zaczął się 2012 rok, dla młodych zawodniczek MKS-u Szczawno-Zdrój. Drużyna w składzie: Magda Kądzielewska i Aleksandra Rojek, prowadzona przez trenera, Roberta Kosińskiego zdobyła brązowy medal na Halowych Drużynowych Mistrzostwach Polski Młodziczek. Zawody rozgrywano w Puszczykowie pod Poznaniem. Magda i Ola, które nie były rozstawione, już w pierwszej rundzie trafiły na ekipę Mery Warszawa. Pokonały 7/6 6/4 debel Świątek (2 zawodniczka w Polsce), Ciałkowska, a następnie wygrały dwie gry pojedyncze, co dało im sukces w całym meczu. Po tym zwycięstwie MKS awansował do pierwszej czwórki mistrzostw i o zakwalifikowanie się do finału musiał stoczyć pojedynek z późniejszym mistrzem – Warszawianką. Tym razem rywalki lepsze. Po zaciętym pojedynku Kądzielewska i Rojek uległy ekipie ze stolicy i o brązowy medal zmierzyły się z Górnikiem Bytom. Dziewczęta z uzdrowiska pokonały drużynę Grzywocz – Świątek 3:0 i mogły cieszyć się z trzeciego miejsca na podium.