Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Tragiczny pożar na Dolnym Śląsku. Ściana zawaliła się na strażaków, więcej rannych i zagrożenie! - wideo - aktualizacja

Elżbieta Węgrzyn
Elżbieta Węgrzyn
Wideo
od 7 lat
Dziś (5 grudnia) po godz. 6 rano w Błażkowej w gminie Lubawka (powiat kamiennogórski) doszło do pożaru budynku gospodarczego. Na miejsce wezwano straż pożarną. Niestety, podczas działań gaśniczych na ratowników zawaliła się ściana. Trzej mężczyźni odnieśli poważne obrażenia. Mamy nowe wieści z miejsca zdarzenia, obrażenia odniósł czwarty strażak. Spalona ruina nadal groźna!

Spis treści

Tragiczny pożar w Błażkowej w gminie Lubawka

Pożar wybuchł w budynku stodoły zaadaptowanej na warsztat w miejscowości Błażkowa w województwie dolnośląskim, w gminie Lubawka. Strażaków i inne służby ratownicze wezwano o godz. 6.15. W działaniach uczestniczyło aż 12 zastępów z PSP i OSP.

- Pożar dotyczył budynku o rozmiarach - 12 x 10 x 12 metrów - wyjaśnia mł. asp. Wojciech Walens, oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej PSP we Wrocławiu i jak zaznacza, pożar został opanowany już o godz. 7:32, ale niestety dla ratowników niebezpieczeństwo nie minęło.

Tragiczny pożar na Dolnym Śląsku. Ściana zawaliła się na strażaków, więcej rannych i zagrożenie! - aktualizacja
Około godz. 13 w Błażkowej, choć zakończyła się akcja gaśnicza, to działania strażaków trwają nadal. Trwa też walka służb medycznych o rannych strażaków. Krzysztof Krajewski

Błażkowa to niewielka miejscowość nad Bobrem pod Kamienną Górą na Dolnym Śląsku

Trzej strażacy ulegli wypadkowi i trafili do szpitala

- Podczas dogaszania, zawaliła się ściana szczytowa budynku z cegły, która raniła strażaka PSP z KP Kamienna Góra oraz dwóch strażaków-ratowników OSP Lubawka. Strażacy zostali przewiezieni do szpitala - informuje KW PSP z Wrocławia.

Znany jest wiek poszkodowanych.

- Ranny został 27-letni strażak z Państwowej Straży Pożarnej oraz dwóch strażaków z OSP - 19-latek oraz 31-latek. Przebywają pod opieką lekarzy i przechodzą badania diagnostyczne - wyjaśnia Walens.

Tragiczny pożar na Dolnym Śląsku. Ściana zawaliła się na strażaków, więcej rannych i zagrożenie! - aktualizacja
Krzysztof Krajewski

Komenda Wojewódzka PSP we Wrocławiu na razie nie udziela jeszcze szczegółowych informacji na temat stanu zdrowia strażaków, diagnostyka trwa.

- Bądźmy dobrej myśli, mężczyźni zostali zabrani z miejsca zdarzenia z zachowanymi funkcjami życiowymi - dodaje przedstawiciel Komendy Wojewódzkiej PSP we Wrocławiu.


Aktualizacja: Kolejne złe wieści z Błażkowej - kolejny poszkodowany. Ruina jest nadal groźna

Około godz. 13 w Błażkowej, choć zakończyła się akcja gaśnicza, to działania strażaków trwają nadal. Trwa też walka służb medycznych o rannych strażaków.

- Jest kolejny poszkodowany, który udzielał pomocy kolegom, na których upadła ściana i sam doznał obrażeń. Pod wpływem zdarzenia nie czuł on odniesionych obrażeń, a kilka cegieł osunęło się na niego. To również strażak z JRG z Kamiennej Góry. Został on zabrany do szpitala celem przebadania i okazało się, że doznał obrażeń m.in. barku - zaznacza nasz rozmówca z KW PSP we Wrocławiu.

Życie 45-latka nie jest zagrożone. Jego poszkodowani koledzy z PSP i OSP nadal przechodzą diagnostykę, zaś 27-latek z PSP jest operowany.

Tragiczny pożar na Dolnym Śląsku. Ściana zawaliła się na strażaków, więcej rannych i zagrożenie! - aktualizacja
Służby mundurowe zapewniły wsparcie dla kolegów. - Na miejsce został zadysponowany psycholog celem udzielenia wsparcia psychologicznego. Na miejsce zdarzenia zostali też wysłani strażacy ze Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej z Wałbrzycha - wylicza Wojciech Walens.
Krzysztof Krajewski

Służby mundurowe zapewniły wsparcie dla kolegów.

- Na miejsce został zadysponowany psycholog celem udzielenia wsparcia psychologicznego. Na miejsce zdarzenia zostali też wysłani strażacy ze Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej z Wałbrzycha - wylicza Wojciech Walens.

Strażacy obawiają się, że niestabilna druga ściana spalonego obiektu zawali się i katastrofa budowlana dotyczyć będzie dwóch ścian budynku. Dodatkowo, w dawnym warsztacie znaleziono butle z acetylenem.

- To cztery standardowe pojemniki. Strażacy schładzają te - dodaje oficer prasowy KW PSP we Wrocławiu.

Jak udało nam się ustalić, z Wałbrzycha w okolice Kamiennej Góry wysłano jeden zastęp strażacki, którego głównym celem będzie ocena sytuacji budynku.

Zdjęcia z miejsca zdarzenia

Tragiczny pożar na Dolnym Śląsku. Ściana zawaliła się na str...

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Tragiczny pożar na Dolnym Śląsku. Ściana zawaliła się na strażaków, więcej rannych i zagrożenie! - wideo - aktualizacja - Wałbrzych Nasze Miasto

Wróć na bielawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto