Trzecia liga zakończyła sezon

Polonia Świdnica na piątym miejscu

Piłkarze trzeciej ligi zakończyli już sezon. Z czwórki drużyn z terenu dawnego województwa wałbrzyskiego, walczących w tej klasie rozgrywkowej, najwyższe miejsce zajęła ostatecznie Polonia Świdnica. Świdniczanie, którzy w czasie rozgrywek przechodzili wahania formy, w ostatnich, kilku meczach spisali się bardzo dobrze i zapewnili sobie piątą pozycję. W ostatnim pojedynku Polonia wygrała na wyjeździe 2:1 ze swoją imienniczką z Trzebnicy. Gospodarze prowadzili w tym meczu do przerwy 1:0, po golu w 45. minucie Jakuba Jakóbczyka. Po zmianie stron świdniczanie przejęli jednak inicjatywę i w końcówce spotkania dwa razy (w 77. i 86. min) do bramki rywali trafił Norbert Pierzga. Piłkarze pozostałych, naszych drużyny byli w ostatniej serii spotkań już chyba myślami na urlopach. Nie słaba przecież Lechia Dzierżoniów została rozbita u siebie 0:6 przez Promień Żary i zajęła na koniec sezonu dziewiąte miejsce w tabeli. O jedno miejsce wyżej uplasował się Orzeł Ząbkowice Śląskie, który w ostatnim meczu przegrał na wyjeździe 2:4 z Prochowiczanką Prochowice. Gole dla Orła zdobyli: Marcin Skubisz (65) i Marek Postawa (77). Swój ostatni pojedynek w sezonie przegrała też Bielawianka Bielawa. Beniaminek uległ na swoim boisku 3:4 Ilance Rzepin i zajął 11 miejsce w stawce.