Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Tysiąc nowych miejsc pracy dla wałbrzyszan

Artur Szałkowski
Otwarcie Galerii Victoria zaplanowano latem tego roku
Otwarcie Galerii Victoria zaplanowano latem tego roku Dariusz Gdesz
Na koniec lata tego roku zaplanowano uroczyste otwarcie przy ul. 1 Maja w Wałbrzychu centrum handlowo-rozrywkowego Galeria Victoria. Przygotowano w nim około tysiąca miejsc pracy. Na stronie internetowej www.galeriavictoria.pl można już znaleźć część ofert zatrudnienia. W zakładce praca zostały zamieszczone kontakty do działów kadr wszystkich dotychczasowych najemców w centrum handlowo-rozrywkowym, którzy poszukują pracowników

- Czekamy na życiorysy przesyłane pocztą elektroniczną od osób zainteresowanych podjęciem u nas pracy - mówi Urszula Matej-Bil z biura prasowego Galerii Victoria. - Jako pierwsze centrum handlowe w Polsce wprowadziliśmy sposób rekrutacji za pośrednictwem strony internetowej.

Obecnie powierzchnia galerii jest wynajęta w około 80 procentach. Prowadzone są jednak zaawansowane negocjacje z kolejnymi najemcami, które mają być sfinalizowane w ciągu najbliższych tygodni. Osoby zainteresowane pracą w galerii mogą na razie wybierać wśród ofert na przykład w punktach sprzedaży renomowanych firm obuwniczych, odzieżowych, a także jako obsługa barów, kawiarni lub sal kinowych. Ponadto firma Master Management, która po otwarciu będzie zarządzać Galerią Victoria, prowadzi nabór około 30 osób kierownictwa obiektu. Powołując się na tajemnicę handlową, przedstawiciele Victorii nie ujawniają, jakiej wysokości będą zarobki zatrudnionych w niej osób. Dodają także, że w większości przypadków ich wysokość będzie ustalana w trakcie indywidualnych negocjacji z pracodawcą.

Na koniec lutego tego roku stopa bezrobocia w powiecie wałbrzyskim wynosiła 19,8 proc. - Według ostatnich danych w grupie zarejestrowanych u nas osób, które poszukiwały pracy, było 783 sprzedawców - wyjaśnia Beata Uhryn z Powiatowego Urzędu Pracy w Wałbrzychu. - Ponadto prawie 130 kasjerów, handlowców, sprzedawców i specjalistów do spraw marketingu i sprzedaży.

Wielu spośród nich będzie miało szanse znalezienia pracy w Galerii Victoria. Jej budowę rozpoczęto w lutym 2009 roku. Powierzchnia centrum handlowo-rozrywkowego liczy 43 tysiące mkw. Oprócz hipermarketu i około 180 sklepów znanych firm, powstaną tu punkty usługowe, gastronomiczne i kawiarnie. Ponadto nowoczesne, wieloekranowe kino Cinema City. W kompleksie zaplanowano także budowę amfiteatru, lodowiska, hotelu i mieszkań oraz drogi, która połączy ulicę 1 Maja z Wysockiego, ułatwiając dojazd z innych dzielnic miasta.

Victorie - najwięksi pracodawcy
Na razie największym pracodawcą w regionie są Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze Victoria S.A.
Światowy lider w produkcji specjalnego koksu odlewniczego oraz jego spółka-córka zatrudniają prawie 700 osób. Niebawem sytuacja na lokalnym rynku pracy ma ulec zmianie. Największym pracodawcą w regionie nadal będzie Victoria, ale już nie koksownia, tylko galeria handlowa położona jednak w tej samej dzielnicy - Sobięcinie.

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bielawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto