Victoria Górnik Wałbrzych - PGE Turów Zgorzelec 52:82

Paweł Gołębiowski
W Wałbrzychu w II rundzie Pucharu Polski koszykarze pierwszoligowej Victorii Górnika przegrali z występującym w Tauron Basket Lidze PGE Turowem Zgorzelec 52:82. Gospodarze dobrze zaczęli pojedynek i po dwóch kwartach remisowali 32:32. Kolejne odsłony należały jednak do gości, którzy szczególnie w ostatniej kwarcie wyraźnie dominowali i zbudowali 30 punktową przewagę. Victoria Górnik Wałbrzych - 52 PGE Turów Zgorzelec - 82 (20:26, 12:6, 12:19, 8:31) Victoria Górnik: Ustarbowski 21 (1), Jakóbczyk 12 (2), Kietliński 5, Wróbel 4, Nitsche 4, Pieloch 2, Sterenga 2, Muszyński 2, Józefowicz 0, Stochmiałek 0, Murzacz 0, Ratajczak 0 PGE Turów: Brkić 19 (5), Kuebler 16 (1), Thomas 12 (4), Tomaszek 11, Bochno 9 (1), Jarmakowicz 6, Jackson 5 (1), Jarecki 2, Gabiński 2, Zigeranović 0, Bukowiecki 0, Koljević 0

W Wałbrzychu w II rundzie Pucharu Polski od g. 17.10 grają koszykarze I ligowej Victorii Górnik i wystepujący w Tauron Basket Lidze - PGE Turów Zgorzelec. Gospodarze wyszli na parkiet piatką: Sterenga, Ustarbowski, Józefowicz, Jakóbczyk i Wróbel. Trener PGE wystawił do gry: Jarmakowicza, Thomasa, Bochnę, Brkića i Jacksona
7.54 min - do konca I kwarty - punkty Ustarbowskiego i jest 6:3 dla Górnika
7.30 min - do końca I kwarty - za trzy trafia Jackson i jest 6:6
5.10- do końca I kwarty - punkty Ustarbowski i jest 10:10
3.45 do końca I kwarty - trójka Jakóbczyka i jest 13:12 dla Górnika
1.24 do końca I kwarty - 20:16 dla PGE Turowa
Po I kwarcie meczu II rundy Pucharu Polski I ligowa Victoria Górnik przegrywa z ekstraklasowym PGE Turowem Zgorzelec 20:26
8.56 min do końca II kwarty - 26:24 dla PGE Turowa
6.50 do końca II kwarty - Gornik prowadzi 28:26
3.28 do końca II kwarty Górnik prowadzi 28:27
1.11 min do końca II kwarty - Górnik prowadzi 32:27
10 sekund do końca II kwarty - jest remis 32:32
W Wałbrzychu w meczu II rundy Pucharu Polski I ligowa Victoria Gornik remisuje 32:32 z grającym w Tauron Basket Lidze PGE Turowem Zgorzelec. Po pierwszej częsci spotkania goście wygrywali 26:20, ale wałbrzyszanie zagrali bardzo dobrze w drugiej odslonie i doprowadzili do remisu. Do tej pory najwięcej punktow dla Victorii Górnika zdobyli: Jakóbczyk i Ustarbowski - po 12. Dla PGE Turowa - Thomas, Tomaszek i Brkić - po 6
.7 min ut do końca III kwarty jest 36:36
6 minut do końca II kwarty - Górnik - PGE Turów - 39:39
4.08 min. do końca III kwarty PGE Turów prowadzi 44:39
1.37 do końca III kwarty - Górnik - PGE Turow - 43:49
PGE Turów wygrał III kwartę 19:12 i prowadzi 51:44
8,26 do konca meczu - PGE Turów powieksza przewage i prowadzi 56:46
4.39 min. do końca meczu - 68:48 prowadzi PGE Turow
2.14 min do końca meczu - Victoria Górnik przegrywa z PGE Turowem 50:76