Victoria Górnik Wałbrzych pokonała Sudety Jelenmia Góra

Koszykarze Victorii Górnika Wałbrzych wygrali derbowy pojedynek w pierwszej lidze koszykarzy

Podopieczni trenera Arkadiusza Chlebdy pokonali we własnej hali 74:67 Sudety Jelenia Góra. Wałbrzyszanie, dla których było to piąte zwycięstwo z rzędu przystępowali do tego meczu w roli faworyta. Dzięki kolejnym wygranym awansowali bowiem w tabeli z ostatniej na 12 pozycję i wyprzedzili słabo spisujące się Sudety (zajmują przedostatnie, 15 miejsce). Początek spotkania pokazał jednak, że derbowy mecz nie będzie dla nich łatwy. Co prawda Victoria Górnik w pierwszych minutach objęła prowadzenie (6:0, 16:8), ale z czasem do głosu doszli goście, a ich zawodnik Krzysztof Samiec w ciągu pierwszych 10 minut zdobył aż 15 punktów. W efekcie Sudety wygrały pierwszą kwartę 26:24. Druga część spotkania należała już jednak do gospodarzy. Wygrali ją 19:7, a w kolejnej powiększyli jeszcze przewagę i przed ostatnią odsłoną było 61:49 dla wałbrzyszan. W ostatniej kwarcie obydwa zespoły zagrały słabo, jednak więcej punktów udało się w niej zdobyć jeleniogórzanom. Nie wystarczyło im to jednak do odrobienia strat.