Victoria Górnik Wałbrzych - Spójnia Stargard Szczeciński 67:78

Koszykarze pierwszoligowej Victorii Górnik Wałbrzych przegrali we własnej hali 67:78 (29:17, 17:15, 12:25, 9:21) ze Spójnią Stargard Szczeciński

Mecz zaczął się bardzo dobrze dla wałbrzyszan. Podopieczni trenera Arkadiusza Chlebdy, pomimo braku kontuzjowanego Marcina Sterengi - ich najlepszego zawodnika - po pierwszej kwarcie wygrywali 29:17, a w drugiej odsłonie powiększyli jeszcze przewagę i po 20 minutach było 46:32. Taki wynik to wielka zasługa Sławomira Buczyniaka, który zdobył w tym czasie 22 punkty, trafiając cztery razy z dystansu. Po zmianie stron obraz gry uległ jednak zmianie. Goście przejęli inicjatywę, wygrali drugą kwartę 12:25 i po 30 minutach Victoria Górnik prowadziła już tylko 58:57. Wałbrzyszanie szybko stracili i tę minimalną przewagę. Spójnia bardzo dobrze broniła, goście „pilnowali" Buczyniaka i wałbrzyszanie w ciągu sześciu minut ostatniej kwarty zdobyli tylko jeden punkt. Nic dziwnego, że ostatecznie ulegli rywalom, dla których najwięcej punktów zdobył Hubert Mazur - 28. W Victorii Górniku najwiekszą zdobycz punktową miał Buczyniak - 26

Relacja:
Koszykarze Victorii Górnik zaczęli pojedynek w Wałbrzychu piatką: Buczyniak, Wróbel, Jakóbczyk, Józefowicz, Grzywa. Spójnia wyszła na parkiet w składzie: Mazur, Stoklosa, Polowy, Koszuta, Grudziński.
- po pierwszej kwarcie gospodarze prowadzili - 29:17
- na 2,5 minuty przed końcem II kwarty koszykarze Victorii Górnik prowadzili ze Spójnią Stargard Szczeciński 39:29
Wałbrzyszanie pomimo braku kontuzjowanego, Marcina Strengi - ich najlepszego zawodnika - zaczęli pojedynek ze Spójnią znakomicie. Po pierwszej kwarcie prowadzili 29:17, a w drugiej części gry jeszcze powiększyli przewagę i prowadzili 46:32. Wielka w tym zasługa świetnie spisującego się Sławomira Buczyniaka, który po 20 minutach ma już na koncie 22 punkty, w tym 12 zdobytych rzutami z dystansu. Buczyniak oddał dotąd cztery rzuty za trzy punkty i cztery razy trafił
- 4 minuta III kwarty - Victoria Górnik Wałbrzych - Spójnia Stargard Szczeciński 54:42
- do końca III kwarty pozostały niecałe dwie minuty - Victoria Górnik Wałbrzych - Spójnia Stargard Szczeciński - 58:57
- Victoria Górnik Wałbrzych przegrała III kwartę meczu ze Spójnią Stargard Szczeciński 12:25 i po 30 minutach prowadziła tylko 58:57
- 4 minuta IV kwarty - Victoria Górnik Wałbrzych - Spójnia Stargard Szczeciński 59:64
- do końca meczu pozostały 2 minuty - Victoria Górnik - Spójnia 63:72