Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

W powiecie dzierżoniowskim wyremontują drogi

RED
Powiat dzierżoniowski pozyskał środki zewnętrzne na remonty dróg. Pozwolą one na wykonanie 7,2 km nowych nawierzchni.

Powiat starał się o dotację z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji zatwierdził już listę wniosków objętych dofinansowaniem w roku 2010. Wśród 20 zadań zgłoszonych przez powiaty Dzierżoniów znajduje się na bardzo wysokim 3. miejscu.
Dotacja zostanie przeznaczona na remont dwóch przecinających się dróg powiatowych – z Bielawy do Ostroszowic i z Jodłownika do Kietlic. W sumie remont nawierzchni obejmie 7,2 km, poza tym przy drodze zostaną zainstalowane elementy bezpieczeństwa drogowego i wykonane prace pielęgnacyjne, takie jak wyrównanie poboczy czy wycięcie krzaków.
- Bardzo cieszę się z tego dofinansowania - mówi starosta Janusz Guzdek. – Dzięki niemu będziemy kontynuować remonty rozpoczęte w 2009 roku, czyli przebudowę ul. Ostroszowickiej w Bielawie oraz remont i przywrócenie ruchu na zamkniętej drodze z Owiesna do Piławy Górnej. Będzie to największa inwestycja drogowa w przyszłym roku – dodaje.
Wartość prac szacuje się na 3,3 mln zł. Dofinansowanie w ramach „schetynówek” wyniesie połowę tej kwoty. Poza tym zadanie wesprą dwie gminy – wiejska Dzierżoniów kwotą 400 tys. zł i Bielawa kwotą 100 tys. zł. Ponad 1,1 mln zł na realizację inwestycji zabezpieczył powiat.

od 7 lat
Wideo

Igor Polak, Najpopularniejszy Talent 2023 Roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bielawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto