Wałbrzych: Chełmiec trzeci w Amatorskiej PlusLidze

PG
Wałbrzyszanie wywalczyli brązowy medal podczas rozgrywanego w Katowicach finału ogólnopolskich rozgrywek.

Znakomicie w rozgrywanych w Katowicach, finałach Amatorskiej PlusLigi spisała się drużyna Chełmca Wałbrzych. Zwycięzca Wałbrzyskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki, zajął w finale tych ogólnopolskich rozgrywek trzecie miejsce. Chełmiec najpierw zwyciężył w rozgrywkach regionalnych we Wrocławiu i znalazł się w szóstce, która pojechała do stolicy Górnego Śląska. Tam wałbrzyszanie zaczęli od zwycięstwa 2:0 z PDO Janowiec Wielkopolski i porażki 1:2 z późniejszym triumfatorem Amatorskiej PlusLigi, Petro-Tankiem Kędzierzyn-Koźle (wygrał w finale 3:2 z Korlabem Gdynia). Po tej nieznacznej porażce nasi siatkarze musieli walczyć o brązowy medal z zespołem Cumple Poznań. Chełmiec pokonał poznaniaków 2:1. Wałbrzyszanin Mariusz Jerzyk, został też wybrany najlepiej rozgrywającym zawodów.