Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Wałbrzych: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 37

Sylwia Królikowska
W wałbrzyskiej podstawówce prowadzone były warsztaty internetowe
W wałbrzyskiej podstawówce prowadzone były warsztaty internetowe archiwum PSP 37
Uczniowie wałbrzyskiej podstawówki nr 37 wiedzą, jakie niebezpieczeństwa czyhają na nich w sieci.

O tym, że szkoła dba o to, by młodzi ludzie byli tego świadomi, potwierdza nadany placówce certyfikat "Szkoła Bezpiecznego Internetu". Został nadany w ramach programu profilaktycznego prowadzonego m.in. przez Fundację Kidprotect.pl. Akcję objął patronatem Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka. Wzięło w niej udział ponad trzysta szkół z całej Polski.

- Nasza znalazła się w gronie tych, które jako pierwsze spełniły wszystkie kryteria potrzebne do otrzymania certyfikatu - wyjaśnia Jolanta Jaroń, nauczycielka z PSP nr 37 w Wałbrzychu. Dodaje, że szkoła już od 5 lat bierze udział w ogólnopolskiej akcji Dzień Bezpiecznego Internetu. - Dlatego zagadnienia związane z bezpieczeństwem w sieci są stale w tematyce naszych zadań wychowawczych. Na bieżąco realizujemy działania profilaktyczne w zakresie bezpieczeństwa w sieci aktywizujące uczniów, np. konkursy plastyczne, przedstawienia teatralne, zajęcia profilaktyczne - wylicza pani Jolanta.

W szkole organizowane już były warsztaty dla nauczycieli i uczniów. Przeprowadziła je Fundacja Kidprotect. W tym czasie opowiadano o tym, jak dbać o bezpieczeństwo w sieci. Mówiono również o tym, co dzieci często same robią złego i o konsekwencjach takich zachowań.

- Chcemy dotrzeć do dzieci, którym w sieci zagrażają dorośli i które nie zachowują ostrożności w kontaktach internetowych, a nawet szkodzą sobie wzajemnie - wyjaśnia Jakub Śpiewak, prezes zarządu Fundacji Kidprotect.pl. - Dzieci i młodzież nie chronią swojej prywatności, przez co np. sprowadzają do domu złodziei, nie dbają o ochronę swoich transakcji i często padają ofiarą oszustów.

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Przemysław Czarnek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bielawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto