Wałbrzych: Wspaniały powrót na maty Agnieszki Wieszczek - Kordus

Pochodząca z Wałbrzycha brązowa medalistka olimpijska zdobyła mistrzostwo Polski.

Złoty medal podczas rozgrywanych w Trzcielu mistrzostw Polski zdobyła zawodniczka Herosa Czarny Bór, Agnieszka Wieszczek - Kordus. Nasza brązowa medalistka z igrzysk olimpijskich w Pekinie, powracająca po przerwie spowodowanej urlopem macierzyńskim nie miała sobie równych. Mama czteromiesięcznej Gabrysi startująca w kategorii 72 kg, w pierwszej walce mistrzostw położyła na łopatki Dorotę Danielak (WLKS Siedlce). W półfinale pokonała na punkty 6:0 Weronikę Maleszkę (Cement Gryf Chełm). W finale do walki z naszą zapaśniczką nie wyszła inna zawodniczka z Chełma – Anna Wawrzycka i Wieszczek – Kordus mogła cieszyć się ze zdobycia pierwszego po przerwie tytułu mistrzyni Polski. W Trzcielu na podium stawały także inne Heroski. Srebrny medal zdobyła Julita Omilusik (51 kg), a brąz przypadł Małgorzacie Zonenberg (67 kg).