Wicemarszałek dolnośląski Marcin Krzyżanowski o odwołaniu Marioli Dudziak ze stanowiska dyrektorki szpitala w Wałbrzychu

Adrianna Szurman
Adrianna Szurman
Marcin Krzyżanowski, wicemarszałek województwa dolnośląskiego: urząd marszałkowski jest właścicielem szpitala i ma prawo decydować, kto będzie nim zarządzać
Marcin Krzyżanowski, wicemarszałek województwa dolnośląskiego: urząd marszałkowski jest właścicielem szpitala i ma prawo decydować, kto będzie nim zarządzać UMWD we Wrocławiu
Udostępnij:
Nie milkną echa odwołania Marioli Dudziak ze stanowiska dyrektorki szpitala im. A. Sokołowskiego w Wałbrzychu. Po wczorajszej, burzliwej konferencji prasowej przed placówką, w której wzięli udział pracownicy i samorządowcy, dziś do sprawy odniósł się wicemarszałek dolnośląski Marcin Krzyżanowski. Odwiedził załogę szpitala i rozmawiał ze związkami zawodowymi. Zapowiedział, że zarząd województwa nie będzie zarządzał szczegółowych kontroli, nie będzie wracać do przeszłości.

Wicemarszałek dolnośląski Marcin Krzyżanowski spotkał się dzisiaj z załogą Szpitala im. A Sokołowskiego w Wałbrzychu.

- Chciałem uspokoić nastroje w placówce i przekonać załogę, że nie planujemy żadnych zmian kadrowych, poza konkursem na stanowisko dyrektora szpitala w Wałbrzychu - mówi Marcin Krzyżanowski. Jak podkreśla, wszelkie zmiany w zarządzaniu każdej instytucji, czy przedsiębiorstwa, zawsze budzą niepokój pracowników.

- Załoga szpitala nie ma do tego powodów. Wręcz przeciwnie, chcemy rozwijać szpital w Wałbrzychu, nie będziemy nikogo zwalniać - podkreśla Krzyżanowski.

Wicemarszałek mówi również o spotkaniu ze związkami zawodowymi. - Poruszano na nim wiele kwestii, ale za najbardziej istotną uważam fakt, że drzwi do gabinetu miały być zamknięte dla pracowników, a z dyrektorką był utrudniony kontakt. Liczę na to, że nowa osoba będzie otwarta na dialog z personelem - mówi członek zarządu województwa dolnośląskiego.

Przypomnijmy, że w piątek zarząd UMWD we Wrocławiu przesłał do mediów oświadczenie, w którym poinformował o odwołaniu Marioli Dudziak ze stanowiska dyrektorki wałbrzyskiego szpitala.

Wicemarszałek podkreślał także dziś, że jedynym powodem takiej decyzji jest utrata zaufania do dyrektorki oraz fakt, że w szpitalu miało zostać utworzone Centrum Zdrowia Psychicznego, na co NFZ miał przekazać szpitalowi 14,5 mln zł rocznie. To miało być miejsce dla 176 000 mieszkańców Wałbrzycha, powiatu wałbrzyskiego i kamiennogórskiego. Jak dodaje, każdy menadżer musi się liczyć z tym, że nic nie jest dane raz na zawsze i jeśli się nie sprawdza, powinien odejść.

- Ludzie się wypalają, nie mogliśmy dłużej tolerować sytuacji w Wałbrzychu. To jest nasz szpital, ważny, marszałkowski. I mamy prawo decydować, kto ma zarządzać placówką. My nie mówimy, kto ma być dyrektorem Starej Kopalni. Tylko podległej nam jednostki - podkreśla wicemarszałek.

- Wczoraj pokazano, że zmiana dyrektora to katastrofa. A przecież my chcemy szpital rozwijać, stąd decyzja o utworzeniu centrum zdrowia psychicznego. Wczoraj na konferencji mówiono, że to ruch polityczny. Ja dzisiaj przekazałem załodze, że nie interesuje mnie to, na kogo głosują. Interesują mnie tylko kwestie merytoryczne i to by jakość świadczonych usług była wysoka.

- Padły słowa, że samorząd województwa nie dba o szpital, a przecież ostatnio przekazaliśmy 10 mln zł na wsparcie szpitala, ważne projekty szpitala, jak budowa pawilonu pediatrycznego, zostały złożone wszędzie gdzie to tylko możliwe (Polski Ład, RPO). Inwestujemy w onkologię we Wrocławiu, bo infrastruktura jest dużo gorsza niż w Wałbrzychu, ale szpital we Wrocławiu nie obsłuży wszystkich pacjentów z regionu. zależy nam na tym, by wałbrzyska onkologia się rozwijała - mówi Marcin Krzyżanowski.

Co dalej, czy będą zarządzone kontrole w szpitalu dotyczące dokumentacji, wydatkowania środków i innych kwestii?
- Nie. Zostawiamy to, co było. Nie będziemy wracać do przeszłości. Koncentrujemy się na przyszłości i na tym, co będzie - zapewnia Krzyżanowski.

O wczorajszej konferencji przed szpitalem w Wałbrzychu pisaliśmy tutaj:


Załoga szpitala i prezydenci Wałbrzycha, Jeleniej Góry, Świdnicy i Wrocławia apelują o przywrócenie do pracy Marioli Dudziak

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosjanie atakują swoich

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie