18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Za granicą rozwijajali talenty

Redakcja
Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Dzierżoniowie rozwijali swoje talenty podczas wyjazdów zagranicznych. Było to możliwe dzięki udziałowi w projekcie partnerskim Comeniusa, który właśnie dobiega końca.

I LO w Dzierżoniowie było partnerem projektu „Granice i mosty” zrzeszającego szkoły z Finlandii, Francji, Niemiec i Włoch. Celem projektu było stworzenie międzynarodowego spektaklu przez uczniów partnerskich placówek. Dzięki temu młodzież rozwijała swoją kreatywność oraz umiejętności językowe. Wszystko to odbyło się podczas podróży do innych państw partnerskich.

Projekt był realizowany od 2009 roku. W tym czasie odbyły się trzy wyjazdy zagraniczne dla młodzieży. Dwa do Essen w Niemczech, gdzie były prowadzone warsztaty teatralne w języku angielskim przez zawodowych aktorów, a następnie na deskach teatru Oberhausen zostało wystawione finalne przedstawienie. Trzeci wyjazd, będący podsumowaniem projektu, miał miejsce w Treviso we Włoszech, gdzie zorganizowano warsztaty kreatywnego pisania.

I LO w projekcie reprezentowało czterech uczniów. Byli to laureaci szkolnego konkursu „Mam talent”. – Każdy miał szansę należeć do grupy reprezentującej naszą szkołę. Wystarczyło tylko otworzyć się na innych, przemóc własny strach i pozwolić odkryć swój talent – mówi Marta Puchała, nauczyciel języka angielskiego w I LO, koordynator projektu.
Tematem artystycznych prezentacji były życzenia związane z przyszłością, które uczniowie poznawali po przeprowadzeniu wywiadów w swoim bliskim otoczeniu, w szkole, wśród rodziny. Później wspólne występy szkolne wszystkich uczestników projektu były prezentowane podczas spotkań międzynarodowych. - W ten sposób powstały europejskie listy życzeń, których przeanalizowanie pozwoliło określić, co nas łączy, a co dzieli. Istnienie mostów i granic pozwoliło wszystkim uczestnikom rozwinąć świadomość, tolerancję oraz otwartość – podsumowuje Marta Puchała.

I LO w projekcie reprezentowało czterech uczniów: Marta Półtoranos, Zuzanna Obal, Agnieszka Olejnik i Kacper Buszta. Na zdjęciu z koordynatorem projektu – Martą Puchałą, nauczycielem języka angielskiego (W drugim roku do grupy dołączyła pasjonatka fotografii Marta Michałek, której prace zostały opublikowane oraz wystawione w szkołach partnerskich)

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bielawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto