Zaproszenie na casting do filmu pt. „Malowany ptak”, który będzie kręcony w Świebodzicach

Artur Szałkowski
Casting dla statystów do filmu, który będzie kręcony w Świebodzicach z udziałem gwiazd światowego kina
Casting dla statystów do filmu, który będzie kręcony w Świebodzicach z udziałem gwiazd światowego kina Dariusz Gdesz
Udostępnij:
Zdjęcia do filmu będą kręcone w Świebodzicach w dniach 17-20 czerwca. To produkcja z udziałem wielu gwiazd światowego kina.

W dniach 17-20 czerwca w Świebodzicach kręcone będą zdjęcia do filmu fabularnego pt. „Malowany ptak” w reżyserii Václava Marhoula, czeskiego scenarzysty, reżysera i aktora. W 2010 roku Marhoul ogłosił, że nabył prawa do filmowej adaptacji powieści „Malowany ptak” autorstwa Jerzego Kosińskiego, polsko-amerykańskiego pisarza pochodzenia żydowskiego. Film powstaje w koprodukcji czesko-słowacko-ukraiński i będzie czarno-biały. Czeska premiera filmu została zaplanowana na wrzesień 2019 roku.

Realizatorzy filmu potrzebują statystów, którzy zagrają w scenach kręconych na terenie Świebodzic. Poszukiwane są osoby kalekie, pozbawione nóg lub rąk. Ponadto szczupłe kobiety i mężczyźni w wieku 20-60 lat oraz osoby z widocznymi bliznami na twarzy. W Świebodzicach kręcone będą sceny z okresu II wojny światowej, dlatego statyści nie mogą mieć nowoczesnych fryzur. Zgłoszenia zawierające imię i nazwisko, aktualne fotografie: twarzy, sylwetki, profilu. Fotografie muszą być zrobione w ciągu kilku ostatnich dni, a nie tygodni lub miesięcy, bo takie nie będą brane pod uwagę. Ponadto w zgłoszeniu musi zawierać numer telefonu osoby zgłaszającej. Zgłoszenia należy wysłać pocztą elektroniczną na adres: [email protected] Wszelkie informacje na temat castingu można uzyskać pod numerem telefonu 501-986-568 Zgłoszenia przyjmowane są do 10 czerwca.

W filmie pt. „Malowany ptak” zagra wiele gwiazd światowego kina, np.: Harvey Keitel znany z takich produkcji, jak m.in.: „Taksówkarz”, „Saturn 3”, „Ostatnie kuszenie Chrystusa”, „Wściekłe psy”, „Pulp Fiction”, „Bękarty wojny”, czy „Grand Budapest Hotel”. W filmie wystąpią również m.in: Julian Sands, Stellan Skarsgard i Udo Kier. Powieść „Malowany ptak” autorstwa Jerzego Kosińskiego, której film w reżyserii Václava Marhoula jest adaptacją, przedstawia historię sześcioletniego chłopca w okresie II wojny światowej. Malec jest „uważanego za cygańskiego lub żydowskiego przybłędę”. Przemieszcza się pomiędzy miasteczkami i wsiami położonymi na terenie europy Wschodniej i styka się z ludzkim okrucieństwem i wynaturzeniami ich mieszkańców.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Materiały promocyjne partnera

Trwa XIV Międzynarodowy Festiwal Filmowy NNW w Gdyni

Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie