Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Najwięcej chętnych było do II LO

Redakcja
Trwa nabór do szkół ponadgimnazjalnych. 86 procent absolwentów gimnazjum już zdecydowało, w której szkole chce kontynuować naukę. Spóźnialscy, jeśli chcą trafić na wybrany przez siebie kierunek, muszą się pospieszyć.

W tym roku gimnazjum ukończyło 995 gimnazjalistów, a w szkołach ponadgimnazjalnych przygotowano o 163 miejsca więcej, tak aby uczniowie mogli swobodnie podejmować decyzję o dalszym kierunku kształcenia zgodnym z ich zainteresowaniami. Właśnie zakończył się drugi etap naboru. Do tej pory szkoły powiatowe przyjęły 807 uczniów.

Podobnie jak w poprzednich latach absolwenci gimnazjum chętnie wybierali licea ogólnokształcące. Największą popularnością wśród młodzieży cieszyło się II LO w Dzierżoniowie. To jedyna szkoła, w której nie ma już wolnych miejsc. W nowym roku naukę w klasach pierwszych rozpocznie tam 168 uczniów. I LO w Dzierżoniowie przyjęło do tej pory 124 osoby (miejsc jest 150), a bielawskie liceum 37 osób (na 60 miejsc).
Poza tym wielu uczniów zdecydowało się na kontynuowanie nauki w zespołach szkół. Do ZS nr 2 w Dzierżoniowie przyjęto 142 osoby, do ZS nr 3 – 119 osób, a do ZS nr 1 – 97 osób. Podobnym zainteresowaniem cieszył się ZS w Bielawie, gdzie zapisały się 92 osoby. Natomiast do ZS w Pieszycach przyjęto na razie 28 osób.

- Obecnie w wielu szkołach pozostały jeszcze wolne miejsca. Spóźnialscy, jeśli chcą trafić na wybrany przez siebie kierunek, muszą się pospieszyć - mówi Alicja Hromada, dyrektor Wydziału Edukacji i Kultury.

Do techników łącznie zapisało się 369 uczniów, do liceów 329 osób, a zasadnicze szkoły zawodowe wybrało 109 osób.
- W tym roku szczególnym powodzeniem cieszyły się klasy: technik logistyk w ZS nr 3 w Dzierżoniowie, technik informatyk w ZS w Bielawie oraz technik mechatronik w ZS nr 1 w Dzierżoniowie, gdzie zainteresowanych było więcej niż miejsc. Świadczy to o tym, że młodzież świadomie wybiera kierunki, po ukończeniu których będzie mieć większe szanse na znalezienie zatrudnienia. Wciąż dziwi natomiast brak chętnych na kształcenie w nowym zawodzie - technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, który w przyszłości będzie bardzo poszukiwany na rynku pracy, bo przecież energetyka odnawialna jest branżą dynamicznie rozwijającą się - mówi Alicja Hromada. – Nabór do tej klasy prowadzi ZS w Bielawie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bielawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto