Polonia/Sparta Świdnica - Górnik PWSZ Wałbrzych 0:0 (ZDJĘCIA)

PG
W Świdnicy Polonia/Sparta zremisowała z liderem III ligi Górnikiem PWSZ Wałbrzych 0:0. W pierwszej połowie przewagę mieli wałbrzyszanie, ale nie udało im się pokonać bramkarza gospodarzy. Po zmianie stron częściej przy piłce byli świdniczanie, ale oni także nie zdobyli bramki.

W Świdnicy zaczął się derbowy pojedynek piłkarzy trzecioligowej Polonii/Sparty z liderem dolnośląsko - lubuskiej grupy tego szczebla rozgrywek - Górnikiem PWSZ Wałbrzych. Polonia/Sparta wyszła na boisko w składzie: Wójcik, Bielski, Goździejewski, Kotlarz, Sobczyk, Marszałek, Surnik, Filipczak, Bodnar, Felich, Burda. Trener Górnika wypuścil na boisko jedenastkę: Jaroszewski, D. Michalak, Wojtarowicz, Przerywacz, Majka, G. Michalak, Morawski, Wepa, Zinke, Moszyk, Janik. Mecz prowadzi trójka sędziowska z Wrocławia. Sędzią głównym jest Tomasz Martowicz.
3 minuta - żółta kartka dla Bielskiego i Górnik wykonuje rzut wolny, ale Morawski posyła piłkę ponad bramką
9 minuta - Burda w samotnej szarży na bramkę Górnika, ale obrona gości udanie interweniuje. Wynik nadal 0:0
12 minuta - Zinke uderza z 25 metrów, a Wójcik odbija piłkę przed siebie. W pobliżu nie ma jednak żadnego z graczy Górnika PWSZ
21 minuta - Górnik PWSZ ma przewagę, ale dobrze spisuje się Damian Wójcik. Polonia/Sparta nastawiła się na grę z kontrataku. Wynik nadal 0:0.
26 minuta - Sobczyk strzał z około 20 metrów. Piłka minimalnie mija bramkę Górnika PWSZ
30 minuta - Zinke z lewej strony wrzuca piłke w pole karne Polonii/Sparty, a Moszyk z bliska trafia piłką w poprzeczkę. Dobitka tego zawodnika jest też niecelna
33 minuta - rzut wolny dla Polonii/Sparty. Goździejewski z około 25 metrów posyła piłkę nad poprzeczką
38 minuta - Groźnie pod bramką gospodarzy. Strzelali kolejno: Zinke, Janik i Morawski, ale Wójcik jest na posterunku. Wynik nadal 0:0
Zakończyła się pierwsza połowa meczu w Świdnicy. Polonia/Sparta remisuje z liderem III ligi, Górnikiem PWSZ Wałbrzych 0;0. W pierwszych 45 minutach goście mieli przewagę, ale po strzałach wałbrzyszan na drodze piłce stawał albo świetnie dysponowany bramkarz - Damian Wójcik, albo porzeczka.
Zaczęła się druga połowa derbowego meczu w Świdnicy. Do przerwy Polonia/Sparta remisowała z liderem trzeciej ligi - Górnikiem PWSZ Wałbrzych 0:0
48 minuta - rzut wolny dla Polonii. Piłka powędrowała ponad poprzeczką bramki wałbrzyszan
53 minuta - W drugiej połowie Polonia/Sparta przejęła inicjatywę. Co prawda bramki nie padły i jest nadal 0:0, ale gospodarze wyraźnie przeważają
57 minuta - Po kontrze Zinke strzelił w 20 metrów, ale Wójcik nie miał problemów z obrona tego uderzenia
61 minuta - zmiana w Górniku - za Janika wszedł Misan. Wynik nadal 0:0
66 minuta - Felich strzelał z bliska i po chwili dobijał, ale nie zdołał pokonać Damiana Jaroszewskiego. Polonia/Sparta - Górnik PWSZ nadal 0:0
69 minuta - zmiany w obu zespołach. W Polonii/Sparcie za Burdę wszedł Śmialowski a za Felicha - Urban. Z Górniku PWSZ, Grzegorza Michalaka zastąpił Paweł Tobiasz
75 minuta - Surnik żółta kartka za faul na Zinke. Rzut wolny dla Górnika. Obrońcy wybijają pilkę
78 minuta - żółta kartka dla Morawskiego. Wynik nada 0:0
86 minuta - Jeden z zawodników gości uderza z ponad 30 metrów do pustej bramki, ale powracający Damian Wójcik wybija ja w ostatniej chwili na aut
90 minuta - koniec meczu. Remis 0;0