Victoria Górnik Wałbrzych:ASK KS Siarka (ZDJĘCIA)

Zajmujący ostatnie miejsce w tabeli pierwszej ligi koszykarze Victorii Górnika Wałbrzych przegrali we własnej hali 67:78 z trzecią w stawce Siarką Tarnobrzeg.

- Jesteśmy obecnie na różnych biegunach. Oni walczą o awans, my o utrzymanie, ale nie poszło im łatwo - mówi Arkadiusz Chlebda, trener wałbrzyszan. Dodaje, że jego zespół zagrał szybko i agresywnie, ale zabrakło mu trochę szczęścia. - Może gdyby wpadły dwa rzuty, albo trochę lepiej zagrał Marcin Sterenga, który dzisiaj miał nienajlepszy dzień to moglibyśmy sprawić niespodziankę - twierdzi szkoleniowiec.
Jego zespół na początku ostatniej kwarty, po celnych rzutach wolnych Krzysztofa Jakóbczyka przez moment remisował nawet 50:50. Silny zespół gości rozstrzygnął jednak końcówkę na swoja korzyść. Najwięcej kłopotu wałbrzyszanom sprawiali silni środkowi: Wojciech Barycz i Piotr Miś. Ten drugi zdobył 22 punkty i zanotował aż 16 zbiórek.

Victoria Górnik Wałbrzych - ASK KS Siarka Tarnobrzeg 67:78 (20:18, 11:22, 17:10, 19:28)

Relacja:

Gospodarze rozpoczęli pojedynek piątką: Józefowicz, Buczyniak, Sterenga, Grzywa, Wróbel. Siarka wyszła na parkiet w składzie: Pisarczyk, Baran, Krupa, Miś, Szpyrka.
Do końca pierwszej kwarty 2,48 min. Trzecie przewinienie złapał Marcin Sterenga i po dobrze wykonanych rzutach wolnych goście prowadzą 14:13
Po pierwszej kwarcie Victoria Górnik prowadzi z siarką Tarnobrzeg 20:18.
14 minuta meczu victoria Górnik - Siarka Tarnobrzeg 25:24.
15 minuta meczu nadal Victoria Górnik prowadzi z siarką Tarnobrzeg 25:24, ale jej najlepszy zawodnik Marcin Sterenga ma już na koncie 4 przewinienia
19 minuta meczu Victoria Górnik Wałbrzych - Siarka Tarnobrzeg 25:36.
Po drugiej kwarcie Victoria Górnik Wałbrzych przegrywa we własnej hali z ASK KS Siarka Tarnobrzeg 31:40
25 minuta meczu Victoria Górnik Wałbrzych - Siarka Tarnobrzeg 34:46.
3,14 min do końca trzeciej kwarty, po celnych rzutach wolnych Bartłomieja Józefowicza Victoria Górnik Wałbrzych - siarka Tarnobrzeg 39:48
34 minuta meczu - Victoria Górnik Wałbrzych - siarka Tarnobrzeg 52:55. Sterenga złapał piąty faul i usiadł na ławce.
W 35. minucie meczu piąty raz faulował Sławomir Buczyniak i dla drugiego podstawowego zawodnika Victorii Górnika mecz już się zakończył, a Siarka Tarnobrzeg prowadzi 61:54.
Koniec meczu Victoria Górnik Wałbrzych - Siarka Tarnobrzeg 67:78.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani