Victoria PWSZ Wałbrzych - AZS Politechnika Lubelska 3:2

PG
Siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych wygrali we własnej hali pierwszy pojedynek barażowego dwumeczu, którego stawką jest utrzymanie się w drugiej lidze. Podopieczni trenera Janusza Ignaczaka pokonali 3:2 AZS Politechnika Lubelska.

Zwycięstwo nad starającym się o awans trzecioligowcem przyszło jednak wałbrzyszanom z wielkim trudem. Dwa, pierwsze sety Victoria PWSZ przegrała gładko po 20:25. – Mieliśmy rywala rozpracowanego, ale w tych dwóch partiach nie graliśmy niczego co wcześniej przygotowaliśmy – mówił po spotkaniu trener Ignaczak.
– Zawodziła zagrywka, przyjęcie, atak, właściwie wszystko – dodawał.
W trzeciej odsłonie nastąpił jednak przełom w spotkaniu. Wielka w tym zasługa rezerwowego, Michała Tomiałowicza. Kiedy ten zawodnik stanął na zagrywce gospodarze odskoczyli rywalom ze stanu 12:11 na 19:11 i później nie dali już sobie odebrać prowadzenia. W czwartym secie Tomiałowicz nadal spisywał się bardzo dobrze, nieźle zagrywał skutecznie atakował i Victoria PWSZ wygrała 25:21 prowadząc niemal od samego początku. Było 2:2 w setach i o wszystkim miał musiał decydować tie break. W nim goście prowadzili początkowo 4:1, ale wałbrzyszanie doprowadzili szybko do wyrównania. Później remis był aż do stanu 12:12. Wtedy na zagrywce stanął Tomiałowicz. Najpierw dwa razy zaserwował tak, że akademicy nie zdołali odebrać piłki, a kiedy za trzecim razem im się to udało, wtedy skutecznie zaatakował Krzysztof Zdrzałka i było po meczu.
–Michał jest cichym bohaterem tego spotkania – stwierdził szkoleniowiec wałbrzyszan.
– Teraz musimy w Lublinie wygrać dwa sety, zdobywając więcej małych punktów niż rywale u nas. A najlepiej byłoby wygrać tam trzy sety – podsumował trener Ignaczak.