ŚKPR przegrał z Piotrkowianinem

Świdniczanie nie dali rady wiceliderowi

Drużyna Świdnickiego Klubu Piłki Ręcznej nie zdołała sprawić niespodzianki i pokonać wicelidera tabeli, Piotrkowianina Piotrków Trybunalski. Beniaminek I ligi przegrał we własnej hali 25:31 (14:19). Spisujący się ostatnio nieźle ŚKPR zaczął pojedynek od prowadzenia 2:0. Wygrywał jeszcze w 7. minucie 4:3 i kibice mający w pamięci wynik pierwszego meczu tych drużyn, kiedy świdniczanie przegrali w Piotrkowie Trybunalskim zaledwie 29:30, liczyli na sukces swoich ulubieńców. Z czasem jednak gospodarzom zaczęły zdarzać się momenty przestoju, które bezlitośnie wykorzystywali doświadczeni przeciwnicy. Mocny zespół Piotrkowianina wyszedł na prowadzenie 7:4, a pierwszą połowę zakończył wygrywając 19:14. Po zmianie stron ŚKPR przez osiem minut nie mógł zdobyć bramki i goście wyszli na prowadzenie 23:14. W tym momencie praktycznie było już po meczu.