Trasy rowerowe do 19 km od Bielawy. Pomysły na jednodniową wyprawę. Gdzie w weekend 14 - 15 maja?

Newsroom 360
Newsroom 360
Namów rodzinę czy przyjaciół i wybierzcie się na wyprawę rowerową w promieniu 19 km od Bielawy
Namów rodzinę czy przyjaciół i wybierzcie się na wyprawę rowerową w promieniu 19 km od Bielawy gettyimages.com/Wavebreakmedia
Udostępnij:
Szukasz pomysłu na trasę rowerową z Bielawy? Podpowiadamy, gdzie warto się wybrać. Na weekend 14 - 15 maja mamy 5 ciekawych propozycji tras. Są zróżnicowane pod względem trudności czy dystansu, dzięki temu każdy może znaleźć coś dla siebie. Razem z Taseo proponujemy Wam 5 tras na wyprawę rowerową w odległości do 19 km od Bielawy. Co tydzień wybieramy inny zestaw. Sprawdź, jakie trasy rowerowe w pobliżu Bielawy przygotowaliśmy na weekend 14 - 15 maja.

Rowerem z Bielawy

We współpracy z Traseo przygotowaliśmy dla Was 5 tras rowerowych oddalonych maksymalnie o 19 km od Bielawy, które polecają inni rowerzyści. Wybierz najlepszą dla siebie.

Zanim wyruszysz w trasę, sprawdź prognozę pogody. W sobotę 14 maja w Bielawie ma być 22°C. Nie powinno padać. W niedzielę 15 maja w Bielawie ma być 22°C. Nie będzie padać.

🚲 Trasa rowerowa: Poznaj Góry Sowie DOT82

 • Stopień trudności: 2.0
 • Dystans: 11,41 km
 • Czas trwania wyprawy: 41 min.
 • Przewyższenia: 116 m
 • Suma podjazdów: 326 m
 • Suma zjazdów: 326 m

Dolnoslaska_OT poleca trasę mieszkańcom Bielawy

Krótka charakterystyka

Pętla (niepełna) łącznikowa wiążąca system Enduro Srebrna Góra i Strefę MTB Sudety z Glacensis Singletrack. Pomijając funkcję logistyczną oferuje wyjątkowo ciekawy widok na Twierdzę Srebrnogórską i Ostróg. Raczej łagodna. Przeciwnie do wskazówek zegara.

Rozjazd - p. Wilcza - rozjazd

Odcinek poprowadzony, nieprzyzwoicie równą i gładką, szutrową autostradą. Pokonujemy go w obu kierunkach. Na Przełęczy Wilczej możemy "przesiąść się" na Pętlę Wilczą (Glacensis Singletrack).

Nawiguj


🚲 Trasa rowerowa: Odkryj okolice Srebrnej Góry DOT125

 • Stopień trudności: 2.0
 • Dystans: 7,29 km
 • Czas trwania wyprawy: 58 min.
 • Przewyższenia: 206 m
 • Suma podjazdów: 294 m
 • Suma zjazdów: 294 m

Rowerzystom z Bielawy trasę poleca Dolnoslaska_OT

Krótka charakterystyka

Niedługa ale całkiem wymagająca pętla mtb, poprowadzona drogami leśnymi i polnymi (tych jest zdecydowanie mniej). Mamy tu regularne 10% (do 13%). Dwukrotnie przecinamy historyczną trasę Koleji Sowiogórskiej co stanowi o dużej atrakcyjności pętli. Naprawdę warto o niej pamiętać i ewentualnie dodać ją do planu robiąc coś w okolicy. Zaczynamy na Przełęczy Srebrnogórskiej. Kierunek jazdy przeciwny do ruchów wskazówek zegara.
Przełęcz - Wiadukt

Pierwszy fragment asfaltowy jest dojazdem do wiaduktu wiszącego gdzie zaczynamy już regularne mtb. Po krótkim podjeździe czeka nas szybkie 3 km w dół. Przy opłotka Żdanowa zawracamy i pniemy się po widokowych łąkach docierając pod Wiadukt Żdanowski.

Wiadukt - Przełęcz

Teraz czeka nas podjazd, wracamy efektowną, mocno wciętą doliną potoku. Później drogami leśnymi trawersującymi zbocza. Trasa wyprowadza nas na łąki nad Srebrną Górę. Stąd roztacza się fantastyczna panorama Kotliny Dzierżoniowskiej, zamknięta na krawędzi horyzontu Masywem Ślęży.

Nawiguj


🚲 Trasa rowerowa: Góry Sowie na rowerze DOT120 rowerem.info

 • Stopień trudności: 2.0
 • Dystans: 21,22 km
 • Czas trwania wyprawy: 1 godz. i 36 min.
 • Przewyższenia: 259 m
 • Suma podjazdów: 773 m
 • Suma zjazdów: 773 m

Rowerzystom z Bielawy trasę poleca Dolnoslaska_OT

Łatwa, bardzo widokowa trasa, biegnąca głównie drogami mocno wciętymi w zboczach. Do tego jeden mocno wymagający fragment ścieżką przez szczyt Popielaka. Opis zacznę od punktu dostępowego na przełęczy Woliborskiej i zgodnie z ruchem zegara.
Przełęcz Woliborska - Polana Bielawska

Na starcie mamy wygodny parking na kilkanaście aut. Dalej długa, gładka, bardzo szeroka, szutrowa autostrada wcięta w zbocza gór. Ładne widoki, umiarkowane nachylenie.

Polana Bielawska - Przełęcz Jugowska

Odcinek bardzo podobny w charakterze do poprzedniego. Droga jest ciut węższa, a widoki jeszcze ładniejsze. Szczególnie efektowny jest przejazd przez stok narciarski nad Zygmuntówką.

Północny fragment pętli. Bardzo ładny kawałek w większości schowany w lesie. Od czasu do czasu widoki. Może być mokro. Mijamy po drodze źródło Bielawicy. Przepiękny jest fragment w Rezerwacie "Bukowa Kalenica".

Polana Bielawska - Przełęcz Woliborska

Rozpoczyna go bardzo wymagający odcinek pieszą ścieżką po obu stronach Popielaka. Stromo i kamieniście. Dalej jest zdecydowanie spokojniej gdyż poruszamy się po kameralnych drogach i poza ewentualnym błotem jest spokojnie.

Nawiguj


Jaka będzie pogoda?

🚲 Trasa rowerowa: Szlakiem Bolka DOT144 rowerem.info

 • Stopień trudności: 2.0
 • Dystans: 78,13 km
 • Czas trwania wyprawy: 6 godz. i 41 min.
 • Przewyższenia: 267 m
 • Suma podjazdów: 1 213 m
 • Suma zjazdów: 1 257 m

Trasę rowerową mieszkańcom Bielawy poleca Dolnoslaska_OT

Krótka charakterystyka

Szlak MTB, dość litościwy, bo z 70 km ma "tylko" 1100 m sumy przewyższeń. Jednak odległość robi swoje i dedykuje go doświadczonym rowerzystom. Został sprytnie rozpięty na trzech stacjach kolejowych dzięki czemu można podzielić jazdę. Lepiej jest zacząć w Świdnicy.

Świdnica - Świebodzice

Zaczynamy dłuższym podjazdem komfortowym asfaltem (230 m, 13 km). Stopniowo wjeżdżamy w Góry Sowie (świetna panorama). Mijamy kultową Bystrzycę Górną, Lubachów i Modliszów. Tutaj zaczyna się wreszcie jazda MTB. Prawie do Świebodzic poruszamy się stromymi gruntówkami, 14% czasem pęka na podjazdach i zjazdach (te ostatnie dominują). Na odcinku Modliszów - Pogorzała całkiem sporo rzewnych widoczków. Za tym górski las i... obowiązkowa przerwa przy Jeziorku Daisy. Kończymy dynamicznym zjazdem do Świebodzic.

Świebodzice - Jawor

Pierwsze 24 km (do Bolkowa) są dość spokojne, jedziemy po asfaltach, spady zasadniczo do 5% (8% maks). Po drodze warto zrobić przerwę nad pięknym jeziorem w Dobromierzu. Od Bolkowa trochę zmienia się charakter terenu, zaczyna się Pogórze Kaczawskie. Czeka nas podjazd (150 m na około 3 km), początkowo asfaltowy. Od Gorzanowic wjeżdżamy w teren, ten kawałek (do Lipy) powinien usatysfakcjonować miłośników MTB.

Dalej znów jest asfaltowy komfort, a po drodze dwa bardzo ciekawe rezerwaty wąwozy Lipy i Siedmicy. Tematy trudne na rower. Między nimi jest Storczykowe Wzgórze, z bardzo interesującymi roślinami w tym oczywiście tytułowymi. Można je, już samemu, dość łatwo objechać.

Za Siedmicą zjeżdżamy z rozleniwiającego asfaltu i od Jakuszowej pędzimy terenowo w stronę Jawora. Po drodze warto skręcić (czyli obowiązkowo!) na górę Rataj gdzie zobaczymy Organy Myśliborskie. Do miasta wjeżdżamy drogą rowerową.

Nawiguj


🚲 Trasa rowerowa: Kopalnia magnezytu i pętla rowerem po okolicy

 • Stopień trudności: 2.0
 • Dystans: 56,2 km
 • Czas trwania wyprawy: 3 godz. i 34 min.
 • Przewyższenia: 89 m
 • Suma podjazdów: 526 m
 • Suma zjazdów: 517 m

Trasę rowerową mieszkańcom Bielawy poleca Januszek_44

TRASA TURYSTYCZNA ZAMKNIĘTA .

Od niedawna w małej miejscowości Wiry znajduje się kolejna turystyczna trasa po byłej kopalni magnezytu . Reklamuje się jako najdłuższa podziemna trasa turystyczna .
Dziś jeszcze wejścia co godzinę , ale w kolejnych dniach przewodnim przyjedzie po telefonicznym uzgodnieniu . W lecie pewnie znowu ruszy to pełna parą . Kopalnie zwiedzam ekspresowo , muszą tu jeszcze wrócić .
Kilka godzin zajmuje mi przejechanie zaplanowanej trasy turystycznej . Gdyby nie przeraźliwy i zimny wiatr to byłaby fajna wycieczka ...w sumie i tak była fajna .
Nawiguj


Sprawdź rowery i akcesoria dla Ciebie

miejsce #1

Kross

Kross Trans 3.0 28 Biały Szary Połysk 2021

2 439,00 zł1 859,00 zł-24%
miejsce #2

Romet

Romet Gazela Biały Fioletowy 28 2021

1 799,00 zł1 499,00 zł-17%
miejsce #3

Kross

Kross Trans 2.0 Sr 28 Khaki Czarny Mat 2021

1 899,00 zł1 599,00 zł-16%
miejsce #6

Romet

Romet Rambler R 6.0 Czarny 26 2021

1 359,15 zł1 349,00 zł
Materiały promocyjne partnera
traseo

Traseo.pl to portal oraz darmowa aplikacja mobilna na urządzenia z systemami android lub iOS. Znajdziesz tu ponad 200 000 tras! Możesz nagrywać własne ślady podczas wycieczek lub podążać trasami pozostałych użytkowników. Szukaj inspiracji wycieczkowych.

Rób zdjęcia, dodawaj opisy, a później wyślij zapisaną trasę na Traseo.pl. Będziesz mieć możliwość dodatkowej edycji danej trasy. Możesz również podzielić się nią z innymi użytkownikami Traseo lub zachować jako prywatną tylko dla siebie. Sprawdź wszystkie możliwości Traseo, zainstaluj aplikację i ruszaj na szlak!

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosja na marginesie świata sportu. Czy presja sportowa ma sens?

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie